IXGH30N60A IGBT Power Module Transistors IGBTs Single
Categories IGBT Power Module
Part Number: IXGH30N60A
Manufacturer: IXYS
Description: IGBT 600V 50A 200W TO247AD
Category: Transistors - IGBTs - Single
Family: Transistors - IGBTs - Single
Place of Origin: Original
MOQ: Negotiable
Price: Negotiable
Delivery Time: Negotiable
Payment Terms: T/T, L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 100000
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
IXGH30N60A Specifications
Part StatusObsolete
IGBT Type-
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)600V
Current - Collector (Ic) (Max)50A
Current - Collector Pulsed (Icm)-
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic3V @ 15V, 30A
Power - Max200W
Switching Energy-
Input TypeStandard
Gate Charge-
Td (on/off) @ 25°C-