A3P250-VQG100I FPGA IC Programmable Chip Ideal for High Performance Applications
Categories Programmable IC Chip
Brand Name: Microchip Technology
Model Number: A3P250-VQG100I
Place of Origin: original
MOQ: 1
Price: Negotiable
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 999999
Delivery Time: 1 - 3 days
Packaging Details: standard
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TJ)
Voltage - Supply: 1.425V ~ 1.575V
Product Status: Active
Number of I/O: 71
Package / Case: 100-TQFP
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Product Listing: A3P250-VQG100I Programmable IC Chip
Description:
Parameters:
• FPGA Device: A3P250-VQG100I
• Package: VQFP100
• Technology: 0.13um
• I/Os: 100
• Differential I/Os: 8
• Power Consumption: 5W
• Maximum Frequency: 250MHz
• Delay: 2.5ns
• Operating Temperature: -40°C to +125°C