IRG4PC40UDPBF IGBT Power Module High Quality High Efficiency Low Loss Operation
Categories IGBT Power Module
Brand Name: Infineon Technologies
Model Number: IRG4PC40UDPBF
Place of Origin: original
MOQ: 1
Price: Negotiable
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 999999
Delivery Time: 1-3 days
Packaging Details: standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector (Ic) (Max): 40A
Current - Collector Pulsed (Icm): 160A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 20A
Power - Max: 160W
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.