FM24V10-GTR IC Chip Integrated Circuit For High-Performance Applications
Categories Integrated Circuit IC Chip
Brand Name: CYPRESS
Model Number: FM24V10-GTR
Place of Origin: Multi-origin
MOQ: 1
Price: Negotiable
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 99999
Delivery Time: 1-7days
Packaging Details: Standard
Product Status: Active
Memory Type: Non-Volatile
Memory Format: FRAM
Technology: FRAM (Ferroelectric RAM)
Memory Size: 1Mbit
Memory Organization: 128K x 8
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Product Listing:
FM24V10-GTR Integrated Circuit IC Chip
Product Features:
• High-speed, low power CMOS static RAMs
• 1K x 8 bit, 2K x 8 bit, and 4K x 8 bit densities
• Low power consumption – either 10 mA or 20 mA active
• Fast access times – 10 ns and 20 ns
• Single 5V ± 10% power supply