SN74LVC3G14DCTR IC Chip Integrated Circuit Inverter IC 5.5V Schmitt Trigger Inputs
Categories Integrated Circuit IC Chip
Brand Name: TI
Model Number: SN74LVC3G14DCTR
Place of Origin: original
MOQ: 1
Price: Negotiable
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 999999
Delivery Time: 1 - 3 days
Packaging Details: standard
Number of Circuits: 3
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Volt3V ~ 18Vage - Supply: 1.65V ~ 5.5V
Mounting Type: Surface Mount
Supplier Device Package: SM8
Number of Inputs: 3
PN: SN74LVC3G14DCTR
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
SN74LVC3G14DCTR Integrated Circuit IC
Chip Inverter IC 1.65V To 5.5V Inverters Schmitt Trigger Inputs Package SM8
SN74LVC3G14DCTR
Logic Type
Number of Circuits
3
Number of Inputs
3
Features
Schmitt Trigger
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Max)
10 µA
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Input Logic Level - Low
0.3V ~ 1.4V
Input Logic Level - High
1.4V ~ 3.7V
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.3ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Supplier Device Package
Package / Case
8-LSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Base Product Number
SN74LVC3G14DCTR Description
This SN74LVC3G14DCTR triple Schmitt-trigger inverter is designed for 1.65-V to 5.5-V VCC operation.
Why buy from us >>> Fast / Safely / Conveniently
How to buy >>>
• Contact us by email & sent your inquire with your Transport destination .
• Online chat, the commissioner would be responded ASAP.
Service >>>
• We are committed to providing fast, convenient and safe transportation service to global buyer.
Buy SN74LVC3G14DCTR IC Chip Integrated Circuit Inverter IC 5.5V Schmitt Trigger Inputs at wholesale prices