MMPF0100F0AEP Power Management Specialized - PMIC PFUZE100
Categories Integrated Circuit IC Chip
Brand Name: NXP
Model Number: MMPF0100F0AEP
MOQ: 260
Price: Negotiabie
Payment Terms: T/T
Packaging Details: Carton packging
Output Current: 100 mA, 200 mA, 250 mA, 350 mA, 1 A, 1.25 A, 2 A, 2.5 A, 4.5 A
Input Voltage Range: 2.8 V to 4.5 V
Output Voltage Range: 300 mV to 5.15 V
Minimum Operating Temperature: - 40 C
Maximum Operating Temperature: + 85 C
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Power Management Specialized - PMIC PFUZE100
Product AttributeAttribute Value
NXP
Product Category:Power Management Specialized - PMIC
RoHS:Details
PF0100
Multi-Channel PMIC
SMD/SMT
QFN-56
100 mA, 200 mA, 250 mA, 350 mA, 1 A, 1.25 A, 2 A, 2.5 A, 4.5 A
2.8 V to 4.5 V
300 mV to 5.15 V
- 40 C
+ 85 C
Tray
Brand:NXP Semiconductors
Input Voltage, Max:4.5 V
Input Voltage, Min:2.8 V
Maximum Output Voltage:5.15 V
Moisture Sensitive:Yes
Operating Supply Voltage:2.8 V to 4.5 V