Telemecanique Inductance Proximity Sensor XS118BLPAM12 Flush Mountable
Categories Inductive Proximity Sensor
Brand Name: Telemecanique
Model Number: XS118BLPAM12
Certification: CSA UL
Place of Origin: FRANCE
MOQ: 1
Price: Negotiation
Payment Terms: T/T, Western Union
Supply Ability: 100000
Delivery Time: 2 days
Packaging Details: 64mm
Material: Metal
cable: 2M
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Telemecanique Inductive Sensor XS118BLPAM12 OsiSense XS, M18, 12MM sensing distance
type:XS118BLPAM12brand:Telemecanique
product name:Inductive sensorsiize:64mm
Output function:1NORated supply voltage:
12-24VDC
range of product:
OsiSense XS
series name:
General purpose
sensor type:
Inductive proximity sensor
size:
64 mm
sensor design:
Cylindrical M18
detector flush mounting acceptance:
Flush mountable
sensor name:
XS1
wiring technique:
3-wire
body type:
Fixed
[Sn] nominal sensing distance:
5mm