CMT2-7.5-1L CMT Series Common Mode Line Chokes For Electronics
Categories Common Mode Choke
Brand Name: Shareway
Model Number: CMT2-7.5-1L
Certification: CE UL RoHS ISO9001:2008
Place of Origin: Guangdong China
MOQ: 100pcs
Price: Supportive
Payment Terms: TT,Paypal
Supply Ability: 5000K.PCS/Month
Delivery Time: Stock or 3-4 weeks
Packaging Details: 500 parts per full reel
Product name: CMT2-7.5-1L CMT Series Common Mode Line Chokes for Electronics
Usage: for Electronics
Mount: Through-hole
Product type:: Common Mode Line Chokes
Operating temperature range: –40°C to +85°C
Inductance: 7.5 mH
Package: Cut Tape /MouseReel/ Reel
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Characteristics
  1. Highest common mode impedance over the widest frequency range.
  2. 1250 Vrms, one minute isolation between windings.
  3. Inductance values up to 125 mH; current ratings as high as 15 Amps.
  4. Creepage and clearance = 3.2 mm