UNR42100RA
Categories Single, Pre-Biased Bipolar Transistors
Current - Collector (Ic) (Max): 100 mA
Product Status: Obsolete
Transistor Type: NPN - Pre-Biased
Mounting Type: Through Hole
Frequency - Transition: 150 MHz
Package: Cut Tape (CT) Tape & Box (TB)
Series: -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 300µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50 V
Supplier Device Package: NS-B1
Resistor - Base (R1): 47 kOhms
Mfr: Panasonic Electronic Components
Current - Collector Cutoff (Max): 500nA
Power - Max: 300 mW
Package / Case: 3-SIP
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 160 @ 5mA, 10V
Base Product Number: UNR421
Description: TRANS PREBIAS NPN 300MW NS-B1
Stock: In Stock
Shipping Method: LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
UNR42100RA
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50 V 100 mA 150 MHz 300 mW Through Hole NS-B1