| Model Number: | SAF-XE167H-96F66L AC |
| Certification: | SGS.TCT. |
| Place of Origin: | Original Brand |
| MOQ: | 1pcs |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability: | 15000 Piece/Pieces per Week |
| Delivery Time: | 1-3 WORKING DAYS |
| Packaging Details: | standard packing as your request ,ESD/Vacuum/Foam/Cartons |
| Model: | SAF-XE167H-96F66L AC |
| working temperature: | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type: | SMT/SMD |
| Applications: | PCBA |
| Function: | General Purpose |
| Shipping: | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post |
| Payment: | Paypal\TT\Western Union\Trade Assurance |
| Sample: | Supplied |
| Packing: | Tray Box Reel |
SAF-XE167H-96F66L AC MCU Integrated Circuit Microprocessor 768KB FLASH
| category | Integrated Circuit (IC) |
| manufacturer | Infineon Technologies |
| series | XE16x |
| package | Reel (TR) |
| Core processor | C166SV2 |
| Kernel specifications | 16 bit |
| speed | 66MHz |
| Connectivity | EBI/EMI,I²C,LINbus,SPI,SSC,UART/USART,USI |
| peripheral | I²S,POR,PWM,WDT |
| I/O count | 118 |
| Program storage capacity | 768KB(768K x 8) |
| Program Memory Type | flash memory |
| RAM size | 82K x 8 |
| Voltage Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 5.5V |
| converter | A/D 24x10b |
| Oscillator Type | internal |
| operation temperature | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Installation type | Surface mount type |
| Supplier Device Packaging | PG-LQFP-144-4 |
Our Advantages:
We have a team with rich experience in sales, research and
development, and management, with operations in over 70 countries
worldwide. The products are widely used in consumer electronics,
computers, new energy, communication, military industry, aviation,
automotive, medical, artificial intelligence and other application
fields.
After more than 20 years of efforts, the company has established
good cooperative relationships with global electronic component
manufacturers and well-known brand agents, with stable supply
channels, 100% quality assurance, highly competitive prices, and
fast delivery
And comprehensive after-sales service. We are your best choice and
best partner!
Advantage products: XILINX, ALTERA, MICROCHIP, STM, ADI, TI, INTEL,
our advantages:
fields.
fast delivery
best partner!
Advantage products: well-known brands such as XILINX, ALTERA,
MICROCHIP, ST, ADI, TI, INFINEON, ,etc.
FAQ
Q1: What is your MOQ?
A:Minimum order quantity starts from ONE piece,it depends your
specific order!
Q2: How about your delivery time?
A:Generally, goods would be shipped in 3-5 work days after payment
received, finally depends on order quantities.
Q3: HOW can we get samples from you?
A:Samples are available. Normally we take 2 days to arrange
samples. If we have no business record with you before, we need to
charge boot samples cost and post courier freight.
Q4):What is your products quality?Do you test all your goods before
delivery?
A:Yes,We have 100% test before delivery,We can make sure all the
items from our company is 100% new & original .