SAK-TC297TP-128F300N BC Integrated Circuits IC 32 Bit Microcontrollers MCU
Categories Programmable IC Chips
Brand Name: Original
Model Number: SAK-TC297TP-128F300N BC
Place of Origin: Original
MOQ: 1pcs
Payment Terms: L/C, T/T, Western Union, MoneyGram,Panply
Supply Ability: 100000pcs/days
Delivery Time: 1-3 Working Days
Packaging Details: Standard packaging
Describetion/Pack: 32-bit Microcontrollers - MCU
Remarks: For materials that are not available on the website, please email us directly for a quote
Shipping by: China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
Description: BOM list Quotation
Lead time: 1-3 Working Days
ROHS: yes
Warranty: 360days
Type: Intergrated Circuit
Type-: IC
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
SAK-TC297TP-128F300N BC Electronic Components IC Chips Integrated Circuits IC
PRODUCT DESCRIPTION
For more information on
PRODUCT PROPERTIES
Manufacturer:Infineon
Product Category:32-bit Microcontrollers - MCU
Mounting Style:SMD/SMT
Package / Case:LFBGA-292
Core:TriCore
Program Memory Size:8 MB
Data RAM Size:728 kB
Data Bus Width:32 bit
Maximum Clock Frequency:300 MHz
Minimum Operating Temperature:- 40 C
Maximum Operating Temperature:+ 125 C
Qualification:AEC-Q100
Packaging:Reel
Brand:Infineon Technologies
Data RAM Type:SRAM
I/O Voltage:3.3 V, 5 V