VS-12EWH06FN-M3
VS-12EWH06FN-M3
Categories Rectifiers
Product Category :: Rectifiers
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 65 C
Ir - Reverse Current :: 10 uA
Package / Case :: TO-252AA
Maximum Operating Temperature :: + 175 C
Max Surge Current :: 110 A
Vf - Forward Voltage :: 1.73 V
Packaging :: Tube
Vr - Reverse Voltage :: 600 V
Configuration :: Single
Recovery Time :: 26 ns
Type :: Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current :: 12 A
Manufacturer :: Vishay Semiconductors
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.