NRVBS3201T3G
Categories Schottky Diodes & Rectifiers
Technology :: Si
Product Category :: Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Ir - Reverse Current :: 1 mA
Package / Case :: SMC-2
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Reel
Series :: MBRS3201
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage :: 200 V
Vf - Forward Voltage :: 0.84 V
Ifsm - Forward Surge Current :: 100 A
If - Forward Current :: 3 A
Product :: Schottky Rectifiers
Manufacturer :: onsemi
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 3A 200V SCHOTTKY IN SMC
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.