VS-48CTQ060S-M3
VS-48CTQ060S-M3
Categories Schottky Diodes & Rectifiers
Technology :: Si
Product Category :: Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Ir - Reverse Current :: 89 mA
Package / Case :: TO-263AB
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Tube
Configuration :: Dual Common Cathode
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage :: 60 V
Vf - Forward Voltage :: 0.58 V at 20 A
Ifsm - Forward Surge Current :: 1000 A
If - Forward Current :: 40 A
Product :: Schottky Rectifiers
Manufacturer :: Vishay
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.