STM32L071CBT6
Categories ARM Microcontrollers - MCU
Packaging :: Tray
Product Category :: ARM Microcontrollers - MCU
Mounting Style :: SMD/SMT
ADC Resolution :: 12 bit
Processor Series :: STM32
Package / Case :: LQFP-48
Maximum Operating Temperature :: + 85 C
Data Bus Width :: 32 bit
Core :: ARM Cortex M0+
Data RAM Size :: 20 kB
Operating Supply Voltage :: 1.8 V to 3.6 V
Program Memory Size :: 128 kB
Maximum Clock Frequency :: 32 MHz
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: ARM Microcontrollers - MCU
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.