SAK-TC1766-192F80HL BD
Categories 32-bit Microcontrollers - MCU
Packaging :: Reel
Product Category :: 32-bit Microcontrollers - MCU
Mounting Style :: SMD/SMT
ADC Resolution :: 10 bit, 32 bit
Package / Case :: LQFP-176
Maximum Operating Temperature :: + 125 C
Data Bus Width :: 32 bit
Core :: TriCore
Data RAM Size :: 8 kB
Operating Supply Voltage :: 1.5 V, 3.3 V
Program Memory Size :: 1.5 MB
Maximum Clock Frequency :: 80 MHz
Manufacturer :: Infineon Technologies
Description: 32-bit Microcontrollers - MCU 32BIT SNGL CHIP 3.3V 80MHz Flash
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.