PIC18F25K22-I/SO
Categories 8-bit Microcontrollers - MCU
Packaging :: Tube
Product Category :: 8-bit Microcontrollers - MCU
Mounting Style :: SMD/SMT
ADC Resolution :: 10 bit
Processor Series :: PIC18
Package / Case :: SOIC-28
Maximum Operating Temperature :: + 85 C
Data Bus Width :: 8 bit
Core :: PIC18
Data RAM Size :: 1.5 kB
Operating Supply Voltage :: 1.8 V to 5.5 V
Program Memory Size :: 32 kB
Maximum Clock Frequency :: 16 MHz
Manufacturer :: Microchip Technology
Description: 8-bit Microcontrollers - MCU 32KB Flash 1536B RAM 8B nanoWatt
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.