25LC256-I/ST
Categories EEPROM
Supply Current - Max :: 6 mA
Product Category :: EEPROM
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Organization :: 32 k x 8
Package / Case :: TSSOP-8
Maximum Operating Temperature :: + 85 C
Memory Size :: 256 kbit
Packaging :: Tube
Data Retention :: 200 Year
Operating Supply Voltage :: 2.5 V to 5.5 V
Interface Type :: Serial, 4-Wire, SDI, SPI
Maximum Clock Frequency :: 10 MHz
Manufacturer :: Microchip Technology
Description: EEPROM 32kx8 - 2.5V
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.