CY62167DV30LL-55ZXIT
CY62167DV30LL-55ZXIT
Categories SRAM
Supply Current - Max :: 30 mA
Product Category :: SRAM
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Organization :: 1 M x 16
Access Time :: 55 ns
Package / Case :: TSOP-48
Maximum Operating Temperature :: + 85 C
Memory Size :: 16 Mbit
Packaging :: Reel
Supply Voltage - Min :: 2.2 V
Interface Type :: Parallel
Supply Voltage - Max :: 3.6 V
Manufacturer :: Cypress Semiconductor
Description: SRAM 16Mb 3V 55ns 1M x 16 LP SRAM
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.