ispLSI 2096A-100LQN128
Categories CPLD - Complex Programmable Logic Devices
Product Category :: CPLD - Complex Programmable Logic Devices
Mounting Style :: SMD/SMT
Number of I/Os :: 96 I/O
Minimum Operating Temperature :: 0 C
Propagation Delay - Max :: 13 ns
Number of Logic Array Blocks - LABs :: 24
Package / Case :: PQFP-128
Maximum Operating Temperature :: + 70 C
Packaging :: Tray
Number of Macrocells :: 96
Operating Supply Voltage :: 5 V
Maximum Operating Frequency :: 100 MHz
Product :: ispLSI 2096A
Manufacturer :: Lattice
Description: CPLD - Complex Programmable Logic Devices USE ispMACH 4000V
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.