TMS32C6713BZDPA200
Categories Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Product Category :: Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style :: SMD/SMT
Package / Case :: BGA-272
Maximum Operating Temperature :: + 105 C
Packaging :: Tray
Core :: TMS320
Data RAM Size :: 192 kB
Operating Supply Voltage :: 1.2 V, 1.26 V
Program Memory Size :: 8 kB
Maximum Clock Frequency :: 200 MHz
Product :: DSPs
Manufacturer :: Texas instruments
Description: Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC Fixed-Point DSPs TMS320 Platform
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.