GU256X64C-3900
Categories Vacuum Fluorescent (VFD)
Category: Optoelectronics Vacuum Fluorescent (VFD)
Display Type: Graphic
Product Status: Obsolete
Number of Dots: 256 x 64
Package: Tray
Viewing Area: 83.08mm L x 41.48mm W
Series: 3000
Format: 5 x 7 Dots
Display Format: 42 x 8
Outline L x W x H: 133.00mm x 38.00mm x 9.00mm
Mfr: Noritake Company Inc.
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V
Interface: Parallel/Serial
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Character Size: -
Description: MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 256X64
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
GU256X64C-3900
Vacuum Fluorescent Display (VFD) 42 x 8 Graphic 4.75V ~ 5.25V Parallel/Serial 133.00mm x 38.00mm x 9.00mm