Q5-NH3-100P-O-X
Categories Gas Sensors
Category: Sensors, Transducers Gas Sensors
Product Status: Active
Package: Tape & Box (TB)
Series: -
Mfr: Automation Components, Inc.
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Current - Supply: 300mA
Voltage - Supply: 15VAC ~ 24VAC, 18VDC ~ 30VDC
Output: 1V ~ 5V, 2V ~ 10V, 4mA ~ 20mA, RS485
Type: Ammonia (NH3)
Accuracy: -
Description: Smart Sensor, Ammonia, 0-100 ppm
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Q5-NH3-100P-O-X
Ammonia (NH3) Sensor 1V ~ 5V, 2V ~ 10V, 4mA ~ 20mA, RS485