CUS10S30,H3F
Categories Single Diodes
Category: Discrete Semiconductor Products Diodes Rectifiers Single Diodes
Product Status: Active
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 30 V
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 230 mV @ 100 mA
Package: Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series: -
Capacitance @ Vr, F: 135pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package: USC
Mfr: Toshiba Semiconductor and Storage
Technology: Schottky
Operating Temperature - Junction: 125°C (Max)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Current - Average Rectified (Io): 1A
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Base Product Number: CUS10S30
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 1A USC
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
CUS10S30,H3F
Diode 30 V 1A Surface Mount USC