STRVS118X02C
Categories TVS Diodes
Product Category :: TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Package / Case :: SMC
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Reel
Clamping Voltage :: 118 V
Breakdown Voltage :: 95 V to 105 V
Series :: STRVSX
Polarity :: Unidirectional
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: ESD Suppressors / TVS Diodes Rep Volt Suppressor TVS 118V Ipp 2A
Stock: In Stock
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.