PI3V312LEX
Categories DIP Switches
Category: Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status: Active
Features: -
Mounting Type: Surface Mount
Package: Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series: -
-3db Bandwidth: 500MHz
On-State Resistance (Max): 8Ohm
Supplier Device Package: 16-TSSOP
Mfr: Diodes Incorporated
Voltage - Supply, Dual (V±): -
Applications: -
Multiplexer/Demultiplexer Circuit: 2:1
Voltage - Supply, Single (V+): 3.3V
Number of Channels: 4
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Switch Circuit: SPDT
Base Product Number: PI3V312
Description: IC VIDEO MUX/DEMUX 2X1 16TSSOP
Stock: In Stock
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.