Telecom Eltek Flatpack2 48/2000HE 241115.105 48v 37.4A 2000w
Categories Rectifier Module
Brand Name: Eltek
Model Number: FP2 48V 2000 he
Certification: CE
Place of Origin: CN
MOQ: 1 piece
Payment Terms: L/C,T/T
Supply Ability: 3000 pieces per month
Delivery Time: 8-10 weeks
Packaging Details: cartons
Product name: Telecom module
Part No.: 241115.105
Model Name: Flatpack2 48/2000HE
Input voltage: 220Vac
Output voltage: 48Vdc
Package: cartons
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Eltek Rectifier module Flatpack2 48/2000HE 241115.105 48v 37.4A 2000w eltek Telecom power eltek Rectifier 241115.105
Flatpack2 48/2000 HE Rectifier Module
Model Number
Flatpack2 48/2000 HE 241115.105
Place of Origin
China
Brand Name
Eltek
Use
communication base station
Warranty
1 Year
SIZE
90*150*380mm
DC output:
48V
Weight
2.0kg
Input Voltage:
100-250V
Output Frequency:
45/65HZ
Operating Temperature
-33 to 55°C
Surface treatment
-40 to 70°C
Altitude
< 3000m
1. how can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production;
Always final Inspection before shipment;
2.what can you buy from us?
Solar Panels,Wall Mounted Solar Battery,12V Lifepo4 Battery,Rack Style Battery,Solar Inverters
3. why should you buy from us not from other suppliers?
4. what services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB,CFR,CIF,EXW,FAS,FCA,DDP,DDU,Express Delivery;
Accepted Payment Type: T/T,L/C,PayPal,Western Union,Cash;
Language Spoken:English,Chinese
Buy Telecom Eltek Flatpack2 48/2000HE 241115.105 48v 37.4A 2000w at wholesale prices