Eltek Rectifier Module Flatpack2 48/2000HE 241115.105 48v 37.4A 2000w
Categories Rectifier Module
Brand Name: Eltek
Model Number: 241115.105
Certification: CE ROHS
Place of Origin: CN
MOQ: 2 piece
Payment Terms: L/C,T/T
Supply Ability: 3000 pieces per month
Delivery Time: 8-10 weeks
Packaging Details: cartons
Model number: eltek Flatpack2 48/2000HE
Part Number.: 241115.105
Package: cartons
Max capacity: 2000W
Size: 42*110*325mm
Weight: 2.1kg
Color: white
Product name: rectifier module
Warranty: 12 Months
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
eltek Rectifier module Flatpack2 48/2000HE 241115.105 48v 37.4A 2000w eltek Telecom power eltek Rectifier 241115.105
Flatpack2 48/2000 HE Rectifier Module: A Revolution in Energy Efficiency:
Unprecedented Efficiency
Innovative Design
Applications
  • Wireless, fiber etc
  • Broadband and network access
  • Small and large (Flatpack2 HE rectifiers are used in system solutions from 2kW to192kW.)
Parameters :
item
Place of Origin
China
Hebei
Brand Name
Eltek
Model Number
Flatpack2 48/2000HE
Output Power
2400W
Output Type
Single
Input Voltage
220vac
Output Voltage
48v
Output Frequency
50/60Hz
Output Current
37.4A
Product Name
Flatpack2 48/2000HE 241115.105
MOQ
1pcs
Size
42*110*325mm
Weight
1.8kg
Packing
Carton
Color
White
Name
rectifier module
Solutions
FAQ :
  1. Q: How does your no - minimum - order - quantity policy fit into modern supply chain trends?
  1. Q: What unique insights can your company introduction offer compared to competitors?
  1. Q: How do your company's advantages contribute to the future of the industry?
Product Tags:
eltek flatpack2 2000w
Buy Eltek Rectifier Module Flatpack2 48/2000HE 241115.105 48v 37.4A 2000w at wholesale prices