PSS30S71F6
Categories Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Voltage :: 600V
Product Category :: Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Type :: IGBT
Voltage - Isolation :: 2500Vrms
Minimum Quantity :: 10
Package / Case :: 38-PowerDIP Module (1.413", 35.90mm)
Configuration :: 3 Phase
Series :: -
Current :: 30A
Manufacturer :: Powerex Inc.
Description: MOD IPM 6-PAC 30A 600V DIP
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.