SN74LVC1G32DSF2
Categories Logic Gates
Product Category :: Logic Gates
Mounting Style :: SMD/SMT
Number of Gates :: 1 Gate
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Supply Voltage - Max :: 5.5 V
Package / Case :: X2SON-6
Maximum Operating Temperature :: + 125 C
High Level Output Current :: - 32 mA
Packaging :: Reel
Supply Voltage - Min :: 1.65 V
Low Level Output Current :: 32 mA
Logic Function :: OR
Product :: Single-Function Gate
Manufacturer :: Texas instruments
Description: Logic Gates Single 2-Input Positive-OR Gate
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.