GS81302D36GE-350I
Categories Memory IC Chip
Category: Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size: 144Mbit
Product Status: Active
Mounting Type: Surface Mount
Package: Tray
Series: -
DigiKey Programmable: Not Verified
Memory Interface: Parallel
Write Cycle Time - Word, Page: -
Supplier Device Package: 165-FPBGA (15x17)
Memory Type: Volatile
Mfr: GSI Technology Inc.
Clock Frequency: 350 MHz
Voltage - Supply: 1.7V ~ 1.9V
Package / Case: 165-LBGA
Memory Organization: 4M x 36
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TJ)