GS8320Z36AGT-250IV
Categories Memory IC Chip
Category: Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size: 36Mbit
Product Status: Active
Mounting Type: Surface Mount
Package: Tray
Series: -
DigiKey Programmable: Not Verified
Memory Interface: Parallel
Write Cycle Time - Word, Page: -
Supplier Device Package: 100-TQFP (20x14)
Memory Type: Volatile
Mfr: GSI Technology Inc.
Clock Frequency: 250 MHz
Voltage - Supply: 1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V
Package / Case: 100-LQFP
Memory Organization: 1M x 36
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TJ)