15.0 inch HSD150MX15-B00 lcd screen Display tft lcd screen module
Categories LCD Screen Display Panel
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD150MX15-B00
Place of Origin: China
MOQ: 10pcs
Model Name: HSD150MX15-B00
Diagonal Size: 15.0"
Resolution: 1024(RGB)×768, XGA 85PPI
Active Area: 304.128(W)×228.096(H) mm
Bezel Opening: 307.8(W)×231.5(H) mm
Outline Dim.: 321(W)×249(H)×10.6(D) mm
Treatment: Antiglare, Hard coating (3H)
Weight: 900/950g (Typ./Max.)
Designed For: Desktop Monitor
Interface Type: LVDS (1 ch, 8-bit) 20 pins Connector
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
HSD150MX15-B00 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD150MX15-B00
Panel BrandHannStar
Model P/NHSD150MX15-B00
Diagonal Size15.0"
Panel Typea-Si TFT-LCD, LCM
Pixel FormatRGB Vertical Stripe
Luminance250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio500:1 (Typ.) (TM)
View Direction6 o'clock
Response Time25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle60/60/45/55 (Typ.)(CR≥10)
Operating ModeTN, Normally White, Transmissive
Support Color16.2M 68% NTSC
Light SourceCCFL [2 pcs] , 30K hours , W/O Driver
Weight900/950g (Typ./Max.)
Designed ForDesktop Monitor
Frame Rate60Hz
Touch PanelWithout
Power Supply3.3V (Typ.)
EnvironmentOperating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
HSD150MX15-B00 LCD Panel Shipping and Package :
HSD150MX15-B00 LCD Screen Shipment Details:
Dispatch Time:
Shipping Address:
Address Accuracy:
Combined Shipping:
HSD150MX15-B00 LCD Screen Warranty Information:
Warranty Coverage:
Guaranteed Not to be Dead on Arrival (DOA):
Warranty Terms:
Duration:
Warranty Conditions:
Testing and Quality Assurance:
Proper Handling and Installation:
HSD150MX15-B00 LCD Panel FAQ :
Q: How long will I receive my goods HSD150MX15-B00 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can You declare my order of HSD150MX15-B00 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long will I receive my goods HSD156JUW1-A00 ?
Contact Information for HSD150MX15-B00 LCD Screen:
1. Contacting Us:
2. Working Hours:
3. No Response? Check Your Email:
4. Bulk Orders:
Note:
Buy 15.0 inch HSD150MX15-B00 lcd screen Display tft lcd screen module at wholesale prices