HSD141PX12-A 14.1 inch Laptop LCD screen display
Categories LCD Laptop Screen
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD141PX12-A
Place of Origin: China
MOQ: 1 pcs
Model Name: HSD141PX12-A
Diagonal Size: 14.1"
Resolution: 1024(RGB)×768, XGA 91PPI
Pixel Format: RGB Vertical Stripe
Active Area: 285.696(W)×214.272(H) mm
Work Mode: Transmissive
Color Depth: 262K
Backlight: CCFL
Used for: Laptop
Outline Shape: Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
HSD141PX12-A LCD Screen Product details :
HannStar LCD Screen HSD141PX12-A
Panel BrandHannStar
Model P/NHSD141PX12-A
Diagonal Size14.1"
Panel Typea-Si TFT-LCD, LCM
Work ModeTransmissive
Color Depth262K
BacklightCCFL
Used forLaptop
Refresh Rate60Hz
Signal TypeLVDS (1 ch, 6-bit)
HSD141PX12-A LCD Screen Payment Options :
1. PayPal:
2. Western Union Remittance:
3. Alibaba Credit Payment:
Note: If You Don't Have an Alibaba Account:
Payment Due Within 7 Days:
HSD141PX12-A LCD Screen Shipping and Package :
HSD141PX12-A LCD Screen Shipping Policies :
1. Confirmed and Verified Addresses:
2. Swift Dispatch Within 3 Business Days:
3. Expedited Shipping Options:
4. Local Pick-ups Welcome:
5. Buyer's Responsibility for Import Duties and Taxes:
6. Transparency in Customs Clearance:
HSD141PX12-A LCD Screen Warranty :
Comprehensive Coverage:
Money-Back Guarantee:
Exchange Option (Subject to Stock Availability):
Easy Claim Process:
Terms and Conditions:
HSD141PX12-A LCD Screen FAQ :
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
Q: How long will I receive my goods of HSD141PX12-A ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How long is the warranty of HSD141PX12-A ?
A: 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD141PX12-A ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Buy HSD141PX12-A 14.1 inch Laptop LCD screen display at wholesale prices