GE Mark VI IS200TDBTH6A Discrete Simplex Board
Categories GE Turbine Control
Brand Name: GE
Model Number: GE Mark VI IS200TDBTH6A Discrete Simplex Board
Place of Origin: USA
Certification: COO
MOQ: 1
Delivery Time: 5-7days
Payment Terms: T/T
Product Net Depth/Length: 330mm
Series: Mark VI
Product Net Width: 100mm
Product Net Height: 200mm
Product Net Weight: 2kg
Warranty: 1 Year
Product ID: IS200TDBTH6A
Name: GE Mark VI IS200TDBTH6A Discrete Simplex Board
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Product Description:
Features:
  • Product Name: GE Turbine Control
  • Series: Mark VI
  • Product Net Width: 100mm
  • Warranty: 1 Year
  • Product ID: IS200TDBTH6A
  • GE Turbine Control System
  • GE Turbine Control Device
  • GE Turbine Control System
Technical Parameters:
ParameterDescription
Product IDIS200TDBTH6A
Product Net Height200mm
Product Net Width100mm
Product Net Depth/Length330mm
Product Net Weight2kg
Applications:
Regarding financial transactions, the Payment Terms: T/T are straightforward and secure, facilitating a smooth acquisition process for the buyer. The Product ID: IS200TDBTH6A is part of the esteemed Series: Mark VI , which is well-known for its durability and advanced feature set. Clients can rest assured with the included Warranty: 1 Year , which underscores GE's commitment to quality and customer satisfaction. The Product Net Depth/Length: 330mm makes it a versatile fit for a variety of cabinet configurations and installations.
Customization:
Brand Name: GE
Place of Origin: USA
Certification: COO
Minimum Order Quantity: 1
Delivery Time: 5-7days
Payment Terms: T/T
Product Net Height: 200mm
Product ID: IS200TDBTH6A
Product Net Width: 100mm