5.7 inch Lcd Panel Display Module Resolution 320*240 AA057QD01--T1
Categories LCD Touch Panel Display
Brand Name: Mitsubishi
Model Number: AA057QD01--T1
Place of Origin: China
MOQ: 2 pcs
Price: Negotiable
Payment Terms: T/T, Western Union
Supply Ability: 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time: 7 Days
Packaging Details: Original packaging/conventional packaging box
Model Name: AA057QD01--T1
Diagonal Size: 5.7"
Resolution: 320(RGB)×240, QVGA 70PPI
Active Area: 115.2(W)×86.4(H) mm
Outline Size: 144 × 104.6 × 10.9 (H×V×D)
Bezel Opening: 119.2(W)×90.4(H) mm
Touchscreen: 4-wire Resistive Touch
Weight: 200g (Typ.)
Designed For: Industrial
Signal Interface: CMOS (1 ch, 6-bit) , 33 pins Connector
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
AA057QD01--T1 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA057QD01--T1
manufacturerMitsubishi
Model NameAA057QD01--T1
Panel Size5.7"
Panel Typea-Si TFT-LCD , LCM
Pixel FormatRGB Vertical Stripe
Display Area115.2(W)×86.4(H) mm
Outline Size144(W)×104.6(H) mm
SurfaceAntiglare, Hard coating (2H)
Brightness360 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio760:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10)
Display ModeTN, Normally White, Transmissive
Best View on12 o'clock
Response Time8/22 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors262K 50% NTSC
Lamp TypeWLED , 100K hours , With LED Driver
Frequency60Hz
Weight200g (Typ.)
AA057QD01--T1 LCD Screen Notice:
To ensure prompt delivery, please provide us with your accurate contact details.
AA057QD01--T1 LCD Panel Shipping and Package :
AA057QD01--T1 LCD Screen International Orders:
International orders may experience extended delivery times due to customs processing delays.
AA057QD01--T1 LCD Screen About Item and Shipping Price:
AA057QD01--T1 LCD Panel FAQ :
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: If I place order now,when will you ship the goods of AA057QD01--T1 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can I pay my order of AA057QD01--T1 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long will I receive my goods AA057QD01--T1 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Buy 5.7 inch Lcd Panel Display Module Resolution 320*240 AA057QD01--T1 at wholesale prices