| Model Number: | AA057VF14 |
| Place of Origin: | China |
| MOQ: | 2 pcs |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 100000 Unit/Units per Month |
| Delivery Time: | 7 Days |
| Packaging Details: | Original packaging/conventional packaging box |
| Model Name: | AA057VF14 |
| Diagonal Size: | 5.7" |
| Resolution: | 640(RGB)×480, VGA 141PPI |
| Active Area: | 115.2(W)×86.4(H) mm |
| Bezel Opening: | 119.2(W)×90.4(H) mm |
| Outline Size: | 135(H)×104.6(V) ×9.35(D) mm |
| Luminance: | 1300 cd/m² (Typ.) |
| Weight: | 165g (Typ.) |
| Designed For: | Industrial / Outdoor High Brightness |
| Interface Type: | CMOS (1 ch, 6-bit) Connector |
| Company Info. |
| Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
5.7 inch Lcd Panel Display Module Resolution 640*480 AA057VF14
AA057VF14 LCD Panel Product details :
| Mitsubishi LCD SCREEN AA057VF14 | |
|---|---|
| manufacturer | Mitsubishi |
| Model Name | AA057VF14 |
| Diagonal Size | 5.7 inch |
| type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Pixel Format | 640(RGB)×480 [VGA] 141PPI |
| Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 115.2(H)×86.4(V) mm |
| Outline Dim. | 135(H)×104.6(V) ×9.35(D) mm |
| Bezel Area | 119.2(H)×90.4(V) mm |
| Treatment | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | 6 o'clock |
| Response Time | 5/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Support Color | 262K 50% NTSC |
| Light Source | WLED , 100K hours , With LED Driver |
| Weight | 165g (Typ.) |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Power Supply | 3.3V (Typ.) |
Environment | Operating Temperature: -30 ~ 80 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C |