UVOZ-3000 Ozone Analyzer Automatic Zero-Point Calibration O3 Concentration Analyzer Imported Sensor
Categories Single Gas Detector
Brand Name: HiYi
Model Number: UVOZ-3000
Certification: CE
Place of Origin: China
MOQ: 1
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T,
Packaging Details: paper case
Product Name: Ozone Analyzer
Model: UVOZ-3300
Measure the range: 0-300g/Nm3
Optional range: 0-400g/Nm3;0-200g/Nm3;0-100g/Nm3;0-50g/Nm3;0-10000ppm;
Light source life: About 30,000-50,000 hours
Display unit: Option of g / Nm 3, mg / NL,% WT;
reaction time: Signal 0.03 seconds, display 0.3 seconds;
communication mode: RS-485
Instrument size: 133mm (height) 482mm (width) 300mm (deep), 19-inch 3U chassis; (Note 1 mg/L = 1 g/m3 = 467 PPM)
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.