| Model Number: | LB150X03-TL03 |
| Place of Origin: | China |
| MOQ: | 1 pcs |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 100000 Unit/Units per Month |
| Delivery Time: | 7 Days |
| Packaging Details: | Original packaging/conventional packaging box |
| Model Name: | LB150X03-TL03 |
| Diagonal Size: | 15.0" |
| Resolution: | 1024(RGB)×768, XGA 85PPI |
| Active Area: | 304.128(W)×227.328(H) mm |
| Outline Dim.: | 326.5(W)×253.5(H)×12.5(D) mm |
| Luminance: | 400 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio: | 700 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle: | 70/70/55/65 (Typ.)(CR≥10) |
| Company Info. |
| Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
LB150X03-TL03 15.0 inch LCD Screen Display 1024*768 LCD Module Panel
LB150X03-TL03 LCD Panel Product details :
| Brand | LG Display |
| Model P/N | LB150X03-TL03 |
| Diagonal Size | 15.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Bezel Opening | 306.1(W)×230.0(H) mm |
| Outline Size | 326.5(W)×253.5(H)×12.5(D) mm |
| Treatment | Antiglare |
| Response | 2/6 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Good View at | 6 o'clock |
| Work Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Color Depth | 262K/16.7M 98%sRGB |
| Backlight | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Mass | 930g (Max.) |
| Used for | Industrial |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | LVDS (1 ch, 6/8-bit), 30 pinsConnector |
| Voltage Supply | 3.3V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -30 ~ 75 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C |