BYW100-200 Rectifier Diode HIGH EFFICIENCY FAST RECOVERY RECTIFIER DIODE
Categories Rectifier Diode
Brand Name: Anterwell
Model Number: BYW100-200
Certification: new & original
Place of Origin: original factory
MOQ: 20pcs
Price: Negotiate
Payment Terms: T/T, Western Union, Paypal
Supply Ability: 9200pcs
Delivery Time: 1 day
Packaging Details: Please contact me for details
Repetitive peak reverse voltage: 200 V
Repetitive peak forward current: 80 A
Average forward current: 1.5 A
Surge non repetitive forward current: 50 A
Storage temperature: -65 +150 °C
Maximum operating junction temperature: + 150 °C
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.