A104SN01 V0 10.4 AUO lcd panel screen , tft lcd module high Brightness
Categories AUO LCD Panel
Brand Name: AU Optronics
Model Number: A104SN01 V0
Certification: ISO9001
Place of Origin: KOREA
MOQ: 1
Payment Terms: T/T, Western Union, MoneyGram, T/T
Supply Ability: 500PCS/DAY
Delivery Time: 1-3 Working Days
Packaging Details: Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type: a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size: 10.4 inch
Resolution: 800(RGB)×600 , SVGA
Display Mode: TN, Normally White, Transmissive
Active Area: 211.2×158.4 mm
Outline: 243×184 mm
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
A104SN01 V0 Information
Panel ModelA104SN01 V0
Panel BrandAU Optronics
Descritiona-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 800×600
Panel Typea-Si TFT-LCD
Active Area211.2×158.4 mm
Outline243×184 mm
Contrast Ratio350:1 (Typ.)
Display Colors262K (6-bit)
Response Time10/25 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency60Hz
Lamp Type2 pcs CCFL Embedded (Inverter)
Signal InterfaceLVDS (1 ch, 6-bit) , 42 pins
Input Voltage3.3V (Typ.)