LQ042T5DZ11 ASV Sharp LCD Panel , Normally Black digital camera lcd screen Antiglare
Categories Sharp LCD Panel
Brand Name: Sharp LCD Panel
Model Number: LQ042T5DZ11
Certification: CE
Place of Origin: Japan
MOQ: 1 piece
Payment Terms: T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Supply Ability: 100 PCS PER DAY
Delivery Time: 1-3 Working Days
Packaging Details: Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Model: LQ042T5DZ11
Panel Type: a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size: 4.2 inch
Active Area: 92.88×52.632 mm
Outline: 102.5×69 mm
Surface: Antiglare
Frequency: 60Hz
Lamp Type: WLED
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Sharp LCD Panel LQ042T5DZ11 ASV, Normally Black Antiglare
Our Service
• Long lasting product cycle for continuity thru all phases of project rollouts and servicing
• Easy-to-install console, Open Frame chassis-mount display
• Slim dimensions enable better enclosure designs
• Multiple mounting options (100mm VESA mount and side brackets)
• All steel construction provides rugged frame for public use environments
• Two independent touch points (with Windows 7 OS)
• Improved power efficiency and reduced consumption
• TUV, CE, UL, CUL, FCC-B, RoHS, and IPX1 approvals
Sharp LQ042T5DZ11 General Features
Panel Brand :SHARP
Panel Model :LQ042T5DZ11
Panel Size :4.2 inch
Resolution :480×272(RGB) , WQVGA
Display Mode :ASV, Normally Black, Transmissive
Active Area :92.88×52.632 mm
Outline :102.5×69 mm
Surface :Antiglare, Reflection 1.5% (Typ.)