AL25KEED2 (Roller Type Freewheel) One Way Overrunning Clutch with coupling
Categories Overrunning clutch
Brand Name: R&B
Model Number: AL25KEED2
Certification: SGS,ISO9001:2008
Place of Origin: Jiangsu,China
MOQ: 10pcs
Price: USD100.00-150.00/pcs
Supply Ability: 100000pcs/per month
Packaging Details: Industrial packing and commercial packing
Material: Gcr15
Model: AL25KEED2
ID: 25mm
OD: 90mm
Height: 60mm
Torqure capacity: 288N.M
Weight: 6.4kg/pcs
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.