D3323G37 Right Angle Gear Motor DC Brush Commutation For Warning Lights
Categories DC Gear Motor
Brand Name: Retek
Model Number: D3323G37
Certification: CCC,UL
Place of Origin: China
MOQ: 1000pcs
Price: USD5~USD12.00
Payment Terms: T/T, Western Union
Supply Ability: 5000PCS/Month
Delivery Time: 14days
Packaging Details: 150PCS/Carton
Usage:: Home Appliance, robot,vending machine, medcial device
Certification:: CE, UL, CCC
Type:: Gear Motor
Torque:: 0.3~15kgfcm
Construction:: Permanent Magnet
Commutation:: Brush
Protect Feature: Totally Enclosed
Speed(RPM): 1.1RPM~1000RPM
Continuous Current:: Custom Made
Output Power:: 0.9~2W
Voltage(V): 3V,6V,9V,12V,18V,24V
Efficiency:: IE 1
Direction of Rotor: CW/CCW
Gearbox Material:: Metal
Gearbox Length:: 22~29mm
Gearbox diameter:: 37mm
Gearbox Ratio:: 1:6~1:2430
Shaft Material:: Carbon Steel or Stainless Steel
Shaft Type:: D-cut, round or with hole
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
37mm low rpm high torque 60rpm 100rpm 24v 12v dc gear motor used for Warning lights and Anti-theft electronic locks