| Voltage: | 15/24/35KV |
| Construction: | Cable outer Wire semi-conducting layer |
| Application: | Cable Terminal |
| 5 min AC Withstand Voltage 1 min: | 39/54/117kV |
| Structure: | Joint Pipe |
| Company Info. |
| Shenzhen Chuangyin Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
15/24/35KV Cold Shrink Cable Joints Single, Three-Phase Cold Shrink Middle
1. Introduction:
2. Parameters:
| Item | Parameter | ||
| voltage | 15kV | 25kV | 35kV |
| 5min AC Voltage withstand | 39kV | 54kV | 117kV |
| 15min DC voltage withstand | 35kV | 48kV | 104kV |
| Partial discharge | 15/20/45kV<10pC | ||
| Lightning Impulse Voltage | 95kV | 125kV | 200kV |