LC-350BII/LC-450BII Automatic die cutting machine(servo transmission man-machine interface control)
Categories Label die cutting machine/die cutter machinery
Brand Name: BEST
Model Number: LC-350BII/LC-450BII
Certification: CE
Place of Origin: wenzhou
MOQ: 1
Price: negotiation
Payment Terms: L/C, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 30sets/month
Delivery Time: 20 days
Packaging Details: wooden case with fumigation at exported standard
Max feeding width: 320mm
cutting area: 300*350mm
cutting speed: 30-180 times/min
position accuracy: +-0.1mm
power: 4.5kw
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Allfine Group-20 years experience Solution
3:Decal paper,wine and smoking package-Silk screen press machinery, wicket dryer, uv dryer
4:Paper cup production line- flexo printer. die cutting machine, paper cup making machine
1: Save material 2: Improve efficiency 3:Professional tranning 4: Factory built
Partner Manager-Jack Huang
Allfine Group
flexo printing production line.pdf
Technical Parameters:
ModelLC-350BIILC-450BII
Max feeding width320mm420mm
Cutting area300*350mm400*450mm
Position accuracy+-0.1mm+-0.1mm
Power of main motor2.2kw3kw
Size(L*W*H)2300*1300*15002550*1400*1650mm
Unwinding/rewinding diameter550mm550mm